Všechny Vás zdravím

na blogu o všem a o ničem, o duchovnu a životě :)

Tento blog je zde již od 14. července 2008.

Máte dotaz?
Směle pište do komentářů,
či do KNIHY :)

Co poslouchám?
Právě čtu:Červenec 2008

Bájná Atlantida ve světle "vědců"...

30. července 2008 v 17:18 | Lira

Bájná Atlantida ve světle "vědců"...
EXISTOVALA, NEBO JE TO JEN "POUHÁ MYŠLENKA" ?!?
z časopisu JUNIOR:

TAKHLE TO BEROU "VĚDCI":

PŘEDSTAVTE SI,ŽE PŘED MNOHA A MNOHA LETY EXISTOVAL KROMĚ NÁM ZNÁMÝCH PĚTI KONTINENTŮ JEŠTĚ JEDEN SVĚTADÍL. VÍME O NĚM JEN ZE ZBYTKŮ STARÝCH DOKUMENTŮ A DODNES SE VĚDCI NEMOHOU DOPÁTRAT TOHO,JESTLI ŠLO JEN O VÝMYSL,NEBO JESTLI TATO TAJEMNÁ ZEMĚ SKUTEČNĚ EXISTOVALA.

Atlantida je bájná ostrovní země,ve kterém údajně žila velmi vyspělá civilizace.
O tom,že skutečně existovala nesjou žádné důkazy. Přesto se ji stále pokouší najít různí hledači pokladů.

Jediné informace o této záhadné říši pocházejí od řeckého učence PLATÓNA.

Ve svém spise,který napsal asi před třemi tisíci lety,vypráví o bohatém a překrásném státu,který se ztratil hluboko v moři,ve kterém,jak stále mnoho lidí doufá,čekají jeho pozůstatky na objevení.
Podle Platóna Atlantida existovala před jedenácti tisíci lety v dnešním Atlanském oceánu.
Názory na polohu záhadné země jsou však různé.
Část hledačů tvrdí,že ležela více u pobřeží Ameriky-poblíž Floridy.

Tady se prý skutečně našly do zbytky potopené kultury.

Dalším názorem je,že leží poblíž Řecka.

Podle pověsti to byla velice úrodná a zalidněná země. Ke svým stavbám používali obyvatelé přírodní kámen,který se zde vyskytoval v bílé,černé a červené barvě. V Atlantidě byly dva prameny,jeden s horkou a druhý se studenou vodou. Díky nim mohli obyvatelé vybudovat lázně.
Hlavní město bylo postaveno do kruhu. Uprostřed stál obrovský chrám,zasvědcený Poseidonovi-v řecké mytologii vládci moří a oceánů.
Atlantidě vládli moudří králové,údajně to byli Poseidonovi potomci. Země byla bohatá-nikdo z obyvatel netrpěl nedostatkem. Atlantiďané byli velmi pokrokoví lidé,uměli vyrábět energii,rozlišovat kovy na vodivé a nevodivé a měli spousty znalostí o fyzikálních zákonech. Přes svou vyspělost byla Atlantida odsouzena k zániku.
Podle pověsti žili nejdříve králové a obyvatelé ve shodě. Když si však začali závidět a ubližovat si,seslal na ně Zeus-vládce Bohů-trest. Podle odborníků muselo jít o obrovský sopečný výbuch nebo zemětřesení a Atlantida byla smetena do hlubin oceánu.

I dnes záhadná země přitahuje spoustu odborníků i dobrodruhů,kteří pátrají v mořských hloubkách po zmizelém kontinentu.
Blue sky...
CO JE PODLE VĚDCŮ PRAVDA?!?

V ATLANSKÉM OCEÁNU OPRAVDU EXISTOVAL VELKÝ OSTROV. Atlantida byla oblastí,kde se člověk poprvé proměnil v civilizovaného tvora. V průběhu věku se z tohoto ostrova stal hustě zalidněný světadíl,jeho obyvatelé se stěhovali i na jiné kontinenty a zakládali tam nové kolonie. NESJTARŠÍ KOLONIE,kterou Atlantiďané založili byl STRAROVĚKÝ EGYPT. V Atlantidě vznikla první-takzvaná fénická-abeceda. Atlantida zmizela po strašlivé přírodní katastrofě. Několik lidí uniklo na lodích a vorech,a tak donesli zvěsti o obrovském přírodním neštěstí.

CO VŠECHNO PRÝ JEŠTĚ ATLANTIĎANÉ UMĚLI?!?

ROZUMĚLI HVĚZDÁM,znali postavení planet i vzdálených hvězd.
STAVĚLI několikapatrové domy a pyramidy.
NA VYSOKÉ ÚROVNI BYLO ZEMĚDĚLSTVÍ, lékařství a astronomie.

CO NAŠLI POTÁPĚČI NA KUBĚ?!?

Kanadští archeologové objevili poblíž Kuby zbytky velkých kvádrů žuly. PODMOŘSKÉ MĚSTO LEŽÍ V HLOUBCE 650 METRŮ POD HLADINOU a k jeho prozkoumání museli vědci použít speciálního podmořského robota. OBROVSKÉ KUSY HORNINY MAJÍ TVAR KRUHU,MĚŘÍ AŽ ŠEST MĚTRŮ. Jestli je toto Ztracené město-potopená Atlantida,zatím ještě nebylo dokázáno.

ODKUD ATLANTIĎANÉ PŘIŠLI?!?

Existuje několik nástěných maleb,které znázorňují tvora podobného dnešním astronautům nebo člověka nezvyklých rozměrů. JE TEDY MOŽNÉ,ŽE K NÁM PŘIŠLI Z HVĚZD ABYCHOM SE OD NICH UČILI?!?


MŮJ NÁZOR:

Podle mě Atlantida existovala a myslím,že nejsou všichni posmrti,jak se "vědecky říká"... Co když žijí někde skrytě,abychom je nenašli?!? Třeba to taky "nastražili",abychom si mysleli,že už nežijí... Ať už je to jakkoliv,myslím,že Atlantida "někde přeci jen je"...


Pozn.: Omlouvám se za chyby...

Lirka*

Ha ;D

18. července 2008 v 0:02 | Lirka*


Ha ;D

...

MŮJ PŘEKLAD-něco v tom smyslu:

"Můžete zde budovat skryté a malé domy pro víly, ale neužívejte prosím umělé materiály. Nejlepší materiály jsou nalezené v krajině, ale pokud už jste využili nepřírodní materiály, prosím, vraťte to zpět. Děkujeme Vám za respekt a za to, že s ostrovem zacházíte opatrně. To pomáhá, aby se víly vrátily zpět."

Teď taková zajimavost:

Na Islandu, místě doslova prosáklém prastarými silami, celých 60 procent obyvatelstva věří v magické síly zemských duchů. Ze strachu, že při stavbě domu z místa vypudí neviditelné obyvatele, jsou Islanďané ke svým neviditelným sousedům obzvlášť přátelští a ohleduplní. V hlavním městě Reykjaviku dokonce existuje oficiální elfský zmocněnec. Erla Stéfansdóttir byl oficiálně pověřen městským stavebním úřadem, aby bydlení elfů zanesl do speciálních městských plánů. Tak se nemůže stát, že by obydlí duchů Země padlo za oběť novým stavebním opatřením. Ve městě Grundafijodor zemští duchové dostli vlastní číslo domu-kopec, který leží mezi dvěma stavebními pozemky a nesmí být v žádném případě zastavěn.
Úryvek z časopisu Claudia.


Asi založím něco podobého..
=D

Vaše,

Lirka*

Knížky, které vám mohou pomoci :)

16. července 2008 v 14:22 | Lirka* |  Recenze- knihy

Knížky, které vám mohou pomoci :)Rozhodla jsem se dát Vám doporučení na dvě knížky, které se týkají jemněhmotného světa, ba co víc- autorka Doreen Virtue s tímto světem komunikuje každý den a v těchto dvou knížkách najdete spousty rad a krásných zážitků :)
Obě dvě jsem četla a jsou skvělé- jejich HLAVNÍ cíl pro mě byl: utvrdit mě ve víře a naplnit mě pocitem, že nejsem sama, kdo věří, vidí a píše.. :)

Tak směle do kratičké recenze :) !


Můj pejsek Henýsek ;)

14. července 2008 v 17:23 | Lira |  Přátelé

MŮJ PEJSEK HENÝSEK


Tak. Rozhodla jsem se, že vám trošinku představím mého pejska Henýska.

Kdo jste četl můj článek, tak víte, že můj pejsek je z plemene COTON de Tuleár, a je to fakt poklad.. Osmý div Světa! =D

Je stráááášně milý a hodný a... k sežrání! Nebo vám to tak nepřijde?

Vypadá na "gaučáka", ale musím vás vyvést z omylu! NENI TO "GAUČÁK" !!! To spíše by se dalo říci o "některých lidech", že jsou to takoví ti "typický gaučáci", než aby to platilo o mém Henynovi =D

Jmenuje se tedy Henýsek, je to tzv. "pes s PP"- či-li má čistou krev- tudiž je s "papírama", které jsou potřebné k výstavám. Ale my na žádné výstavy nechodíme. Možná je to škoda, ale on ani neodpovídá "rozměrům" typického Cotona, takže... =D

"Jedná se o malé společenské plemeno, temperamentní a veselé povahy. Vhodný zejména k dětem. Miluje vycházky do přírody, plavání. Je stále častěji vyhledáván pro výcvik agility.

Coton nemůže být chován v kotcích, a není vhodný pro venkovní chov. Jeho srst nemá podsadu, proto nelíná, ale zároveň je choulostivější na mrazivé počasí. Srst vyžaduje zvýšenou péči, pokud má být ve výstavní formě. Coton je nenáročný na výchovu, dá se lehce vycvičit na základní povely, a na vycházkách se nevzdaluje od majitele.

V současné době je v ČR asi 400 jedinců tohoto plemene. Jedná se převážně o celobílé psy, nebo psy s piškotovými odznaky. Šedivobílé zbarvení je víceméně rarita."

Něco je pravda,ale Cotonek- "typický" - váží tak 5-6kg. Náš má skoro 10kg. Coton má být bílý, ten náš má hnedé fleky. A pak se v tom jeden má vyznat =D

Ale to jsem odbočila. Jmenuje se tedy Heny (říkáme mu Nys,Hleny,jelito,míláčku,"ťuťuťuňu", a taky Ynýýýý ). Narodil se 1.9.2005 , je velice citlivý, a hrozně rád se mazlí, i když většinou potom odejde, neboť mu začne být teplo. Nedá se, a nedá ani nás.

Vyhledává lásku a když mu ji dáte, vrátí vám několikanásobně víc =)

ukáááž,ukáááž ;)))/dostanu něco?? :D /

Je to někdo, na koho nedám dopustit. Miluji ho.


Vaše

Lirka*

Kdo jsem? :)

14. července 2008 v 17:02 | Lirka =o)

Kdo jsem? :)Jmenuji se M. B., ale říkejte mi Lirka :) Tak nějak jsem na tohle mé jméno mé bytosti navyklá a jsem tak ráda oslovovoána :)

KONTAKT:

Přes e-mail: miloslava.b@gmail.com
Skype: lira-mili (ale nepřidávám si každého- pokud se nemůžete dopsat na můj e-mail, nebo vám neodpovídám, použijte skype (a do zprávy k přijetí přidání kontaktu to napište :) )
Lidé.cz: nevlastním :)
Facebook: Mili BémováMOJE MOTTO:

Nebudu tu psát, že život je bezstarostnej, protože bych lhala. Život neni bezstarostnej, a všichni to dobře víme. Jde jen o to, jak se na ty všechny (malé i velké) problémy budeme dívat, a jak se s nimi popereme :) protože nové dveře se neotevřou, dokud se ty staré nezavřou.. :)


ŽIVOTNÍ CÍL:

Chci se postavit všemu čelem. Chci být sama sebou, a dohnat všechno to, co mi uteklo :) .
Být šťastná ve všech směrech, optimistka v každém ohledu. Zůstat napořád sama sebou, a pomáhat lidem :)

Chtěla bych být dalším svetýlkem pro ty, kteří vidí tmu.. :)

CO NEMÁM RÁDA?

Vadí mi lež, přetvářka... Zkrátka to, když člověk neni člověkem. Ubližuje tím totiž nejvíce sobě. Nemám ráda, když člověk něco osdoudí dříve než to pozná (tím myslím hlavně jemněhmotný svět), sobeckost, pocit nadřazenosti.

CO MILUJI:

Všechno, co život přinese :) a také zázraky :)


OBLÍBENÁ MUZIKA:

Je jedno, jaký je to interpret =) většinou ale hudbu uklidnujícího rázu, občas ale i hudbu, co člověka nakopne :)

Mezi mé oblíbené interprety patří: Llewelyn, Oliver Shanti, Muse, Josh Groban, Enya, Nightwish, Secret Garden, Fionnuala Gill a další..

občasně pak: Pop, drum 'n' bass, electro,..

OBLÍBENÉ JÍDLO:

Nemusím maso (ale jím ho, když už tak už). Ale mám ráda pomeranče (ty velké), nektarinky, sluneč. semínka,.. Vše, co nám dá příroda :)


OBLÍBENÉ PITÍ:

Nejraději mám ráda džus (pomerančovej, ovocnej...), a také čaje z pravých bylinek :) pak vyhrává čistá voda (nebalená- z kohoutku/převařená) .


OBLÍBENÝ FILM:

Těch filmů je více :)
Mám ráda filmy, kde je aspoň částečně obsažena Pravda:=)

Filmy, co něco dávají :)


OBLÍBENÁ KNÍŽKA:

Autoři: Doreen Virtue, Lorna Byrne, Paulo Coelho, ..


OBLÍBENÉ OBLEČENÍ:

Mám ráda volné věci, občas i elegantní, věci všech veselých barev (černé se ale také nevyhýbám) :)


OBLÍBENÉ MÍSTO:

V lese, na louce, na procházce... všude v přírodě!

A taky s lidmi, s kterými mi je dobře :)

MOJE BUDOUCNOST:

Každej většinou vždycky odpovídá: "Moje budoucnost je ve hvězdách...". Musím se tomu vždycky usmát :)

Moje budoucnost není ve hvězdách, ale já jsem svoje budoucnost!


IDEÁLNÍ PARTNER:
Ideální? :)

Nikdo neni dokonalý, ani já, ani Vy. Ideální partner je ten, který vidí Pravdu v tom druhém. Ideální partneři jste ale hlavně vy sami sobě- zrovna-tak největší přátelé :)


CO VLASTNÍM?

Jednu velmi důležitou věc.
Mozek, víru, naději a v srdci chovám lásku :)


Vaše

Lirka*