Všechny Vás zdravím

na blogu o všem a o ničem, o duchovnu a životě :)

Tento blog je zde již od 14. července 2008.

Máte dotaz?
Směle pište do komentářů,
či do KNIHY :)

Co poslouchám?
Právě čtu:Jak komunikovat s přírodními bytostmi? -2. část

4. srpna 2011 v 11:21 | Lirka |  My a jemněhmotný svět- rady

Jak komunikovat s přírodními bytostmi?

II. ČÁST


Tentokrát jde o pár rad, abyste docílili komunikaci s elfy
a dryádami!Více se o přírodních bytostech můžete dozvědět také v -TÉTO RUBRICE- ale berte to s nadhledem:) některé články jsou psané před třemi lety, a nejen že se vše změnilo, ale hlavně já:)

Nestihli jste první díl? Najdete ho -ZDE- ;)


1. je VELMI důležité si uvědomit, s kým vlastně chcete mluvit.Je to zase jako předtím- elfové se chovají jináč než nymfy, nymfy se zase také chovají jináč než dryády.
Většina lidí se však snaží komunikovat s vílami či s elfy, v domnění, že je to strašně jednoduché. Ale zase TAK 'ízi' to neni, protože přírodní bytosti jsou NAPROSTO jinačí než ty andělské. A komunikace s dryádami a nymfami je snad ještě o něco těžší, protože ty mají důveru v člověka ještě menší.;
Takže co vlastně dělat?
Vesměs pro tuto komunikaci platí stejná pravidla jako pro komunikaci s andílky -více ZDE- . Nejdříve si popíšeme komunikaci s elfy, pak komunikaci se dryádami. V dalším článku s nymfami a možná :) komunikaci s dalšími bytostmi- Když budete ale hodní :P !

Existuje strašně druhů přírodních bytostí (jo, teď je to zase jako kdybych nabízela štěňata k prodeji :D alevážně- tak to není, ze zkušenosti vím, že jich vážně existuje MNOHO, protože já v lese potkala bytostí.. ), a pokud zjístím něco bližšího, věřte mi, že znovu napíši článek:)

KOMUNIKACE S ELFY?

1. je zase velmi důležité si uvědomit, že KDO S ČÍM ZACHÁZÍ, TÍM TAKY SCHÁZÍ. Ve zkratce tím znovu chci naznačit, že je velmi důležité, abyste do lesa chodívali s čistými úmysly. Když do lesa půjdete s tím, že jdete kopat do hub, anebo mlátit klacky do stromů, či mladé stromky lámat, asi těžko za vámi elfové vůbec kdy přijdou. Oni se nepřijdou ani podívat, ani vám vynadat. Budou všechno sledovat z bezpečné vzdálenosti a bude je to velmi mrzet. Budou přemýšlet, co vás k tomu vede.
To znamená, že velmi záleží na vašem úmyslu- který NELZE před žádnými přírodními bytostmi skrýt! Oni VŽDYCKY rozpoznají vaše PRAVÉ úmysly, poznají vaše SRDCE a vaší duši!
Takže je důležité se na setkání těšit a OPRAVDU ho chtít.

2. tady je to naprosto jiné než s vílami. Elfové vás nezkoušejí, nemají důvod. Pokud uvidí že máte zájem, ČISTÝ zájem, tak se vám přijdou s radostí v srdci představit.

3. takže stačí opravdu chtít, a budete mít o skvělé přátele navíc. Elfové vůbec nejsou jako ti z Pánů prstenů, alespoň ne ti v lese. Oblečeni jsou různě, uši můžou mít zašpičatělé ale také nemusejí. Starají se o pohodlí lesa, tzn. -že když budete sem-tam sbírat odpadky, určitě budou moc rádi. Nemyslím to zle, myslím to tak, že je určitě potěší když uvidí, že vám také záleží na tom, jak to v lese bude vypadat.
! Neznamená to však stylem: "nojóó,no. To jdu teda sebrat, aby se neřeklo." Jestli vás to bude otravovat, radši nic nesbírejte. Pamatujte si přeci- srdce a pocity:) na to všichni slyší.

4. takže stačí jít do lesa, na setkání se těšit, a pokud je chcete pohostit, přineste třeba nějaký pěkný kámen. To je vždycky potěší, všechny, zaručeně :) . Nic si tím sice nekoupíte, ani obchodovat nebudete, ale já myslim, že někoho potěšit je krásný dárek i pro nás.
Elfové jsou úžasní. Vážně ano. Jsou milí, obětaví a laskaví. NIKDY vám neřeknou "vypadni" nebo "tenhle les je náš, nemáš tu co dělat". Jsou to úžasní přátelé, které je rozhodně dobré mít.KOMUNIKACE S DRYÁDAMI?


O dryádách se toho moc neví, a já si myslím, že je to kvůli jejich povaze. Dryády jsou VELMI plaché, a z lidí mívají často strach. No, řekněme si to narovinu, já být dryáda a vidět jak všude okolo lidé, často ZBYTEČNĚ, kácí strom za stromem, tak se lidí taky bojím a budu se před nimi skrývat.

Dryády nejsou tak stydlivé jako například skřítci, ale jsou spíše opatrné. Já jsem v přírodě opak opatrnosti, klacek a už letim :D
Ale k věci:
1. je zase důležité, abyste se k přírodě chovali s úctou. Je to jejich (i náš, ale jejich vážně víc) domov, tak to berte na vědomí:)
Zase tu platí, že pokud budete vyvádět hlouposti, akorát se vám to vymstí tím, že se s komunikací s dryádami můžete rozloučit. Moc dlouho potom trvá, aby o vás zase začali mít zájem- všímali si vás.

2. je důležité brát na vědomí jejich plachost:) Ale i dryády, stejně jako skřítkové, i přes jejich plachost, jsou tvorové zvědaví, takže když sedíte v lese na pařezu a přemýšlíte, buďte si jisti, že vás za stromem sleduje spoustu dryád a bytostí.
Někdo si dryády spojuje s nymfami, ale já vidím dryádu jako bytost, která sídlí ve stromě též nazývaná jako Hamadryáda- dryáda sídlící v určitém druhu stormu), a nymfu třeba jako jakous takous vodní vílu. Takže teď mluvím o bytostech, která na vás vykoukne ze stromu, anebo KDYŽ JI ZAJÍMÁTE! se na vás mrkne a opustí svůj strom. Na chvilku :) .

3. je tedy důležité zůstat hezky v klídku. Když uvidíte první dryádu ve svém nynějším životě, je jasné že vás čapne radost a nadšení. Ale nechce to hned udělat: "jééžismarjá! Ty teda vypadáš!" Dryáda OKAMŽITĚ zmizí. Zkuste zůstat v klidu, a v klidu ji pozdravit a představit se: "ahoj, já jsem záclona a jdu se na tebe podívat. Jak se ty jmenuješ?" A ona k vám vzhlédne, a pak zmizí. Po delší době se MOŽNÁ představí. Ano, opravdu JSOU opatrné, a nepotkala jsem dryádu, ktera sídlí v přírodě a je oprsklá a bude za vámi lézt. Jsou prostě takové. Takže :zkuste se držet, nosí to štěstí.

4. dryády na vás budou doslova zírat. Na mě dryáda také zírala, a to tak, že mi po těle přejížděl mráz. Má opravdu hluboké pronikavé oči, a scéna jak na vás kouká ze stromu, nebo napůl vylezlá a napůl ve stromu, je vážně docela hororová :D . Ale není se čeho bát, jsou milé a hlavně velmi zkušené. Vydržte a nebudete litovat, i když to zřejmě chvíli potrvá. Prostě choďte do lesa a usmívejte se na ně. Ono se jednou poštěstí.

Jejich pohled VŽDYCKY ucítíte. VŽDYCKY. Protože, jak jsem už řekla, jejich pohled je velmi intenzivní. Zkoumají vás, 'skenují' a přemýšlí, jestli je vhodné a bezpečné se s vámi dát do hovoru.
Můj první zážitek? Řekla mi asi tři slova a pozvala mě na jejich večerní sraz. Dobrý, co? :D Řekla to asi nějak takhle: "Lirko, večer máme slavnost. Tak přijď." A zase ty oči.


Ještě bych možná mohla říci, jak vypadají.

Elfové jsou jako lidé, opravdu velmi podobní. Mají ošacení jako lidé, akorát některé způsoby ze středověku :D bůhví, čím to je. Zeptám se. Takže elfové vážně vypadají různě.

Dryády jsou také různé, ale většinou jsou velmi podobné stromu ve kterém sídlí. Takže se nelekněte- znáte ostatně to přísloví? Důležité je přeci, co je uvnitř. Každopádně dryády poznáte podle toho jejich pohledu. ZARUČENĚ.

Zvláštní je, že elfové, které znám já, vycházejí také ze stromu. Nikdy mě nenapadlo se jich zeptat, ale jak teď píši tenhle článek, zeptám se :D

A JAK KOMUNIKUJI JÁ?
Vzhledem k tomu, že do lesa já chodívám od malinka, a nikdy jsem lesu neškodila ba naopak- sbírala jsem sklo, odpadky a stavěla vílám domečky (což je také velmi potěší!), což jsem dělala z vlastní vůle, protože mě to bavilo:), tak se nikdy nestalo že bych s touto komunikací měla problém. Lesní bytosti mě znali, protože jsem tam chodila přes deset let, a tudíž ve mně měli víru a věděli že nejsem nijak zlá. Každý má nálady, takže tohle tam neberte- jde o to, jací jste UVNITŘ.
Když já jdu do lesa, sednu si na pařez a vypnu. Je to taková tichá meditace:) ale zabírá to. Zavřu oči, vydechuju, podepřu si třeba hlavu dlaněmi a poslouchám zvuky lesa. Je to uvolňující a já vám zaručuji, že po chvilce začnete slyšet dupání, různé jiné zvuky, co zvířata nedělají:)
Tohle tedy VELMI doporučuji- sednout na zadek a v klidu poslouchat, co se bude dít. Bytosti si vás okoukají, a třeba při třetí takové vaší návštěvě už s vámi budou chtít být v kontaktu:)
Takže já jsem známá už dlouho, a přírodní bytosti si mezi sebou dost povídají, takže když pak někde půjdete, slyšíte třeba malou vílu: "hele, to je ta a ta!" :) je to docela příjemné, mít tolik kamarádů všude kam se hnete.Moje rada na závěr?
Vypněte strach. Však co tím můžete ztratit? NIC.
Ale co můžete získat, o to tu jde :)
Případné dotazy piště na e-mail: miloslava.bemova@gmail.com
Se srdcem na dlani,
Lirka*
Chcete si na závěr pustit nějakou příjemnou hudbu? -KLIKNĚTE :) -
Elfové a vůbec všechny přírodní bytosti mají hudbu rády, hlavně víly. Večer také tančí a veselí se.
DALŠÍ OBRÁZKY NAJDETE V PRAVÉ LIŠTĚ POD NÁZVEM GALERIE:)
Obrázky víl a skřítků jsou nové, a já si nepřeji, aby
jste někteří vytahali všechny obrázky a založili si na chlub stejnou galerii.
Dala jsem si na to práci.
Se články je to stejně- můžete kopírovat s přidaným ODKAZEM na mě, ale NECHCI, aby
se někde objevil článek, který jsem napsala já, a vy ho považovali za svůj.
Chcete vidět, které články chystám?


CHCETE MI NĚCO SDĚLIT, ALE NECHCETE PSÁT E-MAIL?
Koukněte do návštěvní kníhy -ZDE- :) !
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Které rubriky nejvíce navštěvujete?

Autorka 12.6% (24)
Andělé 41.9% (80)
Přírodní bytosti 27.2% (52)
Duchové 6.3% (12)
Démoni 5.2% (10)
Ostatní zážitky 6.8% (13)

Komentáře

1 Tammy Tammy | Web | 4. srpna 2011 v 15:40 | Reagovat

My jsme přece pořád hodní! :D Já bytosti nevidím, pořád na to nejsem nějak připravená, ale slyším. Třeba na tom svém kopečku jsem mluvila s jednou bytostí. Myslím, že sídlila v tom stromu a byla ochráncem toho místa. Taková vážná. Tak nevím, jestli to byla dryáda (či spíš ent) nebo něco jiného :)

2 Šeříková Šeříková | Web | 20. května 2012 v 12:35 | Reagovat

S kouzelnými bytostmi se žije krásně. Jenom cítit, jak se mě někdo dotkne na ruce a vědět, že je to víla, andílek, archandílek nebo dryáda ( se kterou jsem se bohužel ještě nesetkala). Moc se mi líbí poselství Tvého blogu.. A nevadilo by Ti, kdybych si Tě dala do oblíbených?

3 Štěpa Štěpa | 23. února 2018 v 19:08 | Reagovat

Mohou být dryády i v obyčejném parku nebo na cestičce u rybníku? 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama