Všechny Vás zdravím

na blogu o všem a o ničem, o duchovnu a životě :)

Tento blog je zde již od 14. července 2008.

Máte dotaz?
Směle pište do komentářů,
či do KNIHY :)

Co poslouchám?
Právě čtu:Co se děje u Liruš (24.2. - 9.3.)

9. března 2017 v 10:55 | Lirka* |  Co se děje u Liruš? :)

Co se děje u Liruš (24.2. - 9.3.)


Jak jste si asi všimli, tak poslední článek je taky s názvem "Co se děje u Liruš".
No, je to tím, že jsem se rozhodla z toho udělat samostatnou rubriku, kterou najdete hned pod rubrikou "Autorka" - v levém sloupci :)

Protože když mě úplně nenapadá téma, anebo napadá, ale je to na déle, tak vždycky můžu napsat, co se u mě děje. Ještě úplně nevím, jestli mám popisovat jako celé dny i s daty, anebo jestli mám shrnout jen opravdu ty důležité věci do bodů. Aby to zase někdo z blogerů nebral jako opisování :D zatím to nechám u bodů a třeba se to časem změní :)

Není to úplně deníček, protože deníček já si představuji jinak.. tak, jak vlastně vypadá tady u mě na stránkách :D popsat pár věty jeden den pro mě není deníček, spíše takové informativní okénko, takové "aktuality" - ale protože jsem se rozhodla, že nechci, aby se to jmenovalo "aktuality", zvolila jsem si svůj vlastní název.

Tak co, jste nadšení? :) Já jo :)

Jo a pod tímhle článkem je nová rubrika, tak můžete hlasovat - co vás nejvíce zajímá :)
Minule vyhráli andělé, takže to asi mluvilo za vše :D ale ráda budu psát i o knihách, o hudbě nebo o filmech, protože všechny 3 činnosti mě moc baví.1) Asi tou nejdůležitější informací pro tento blog je to, že velmi pomalu pracuji na designu těchto stránek. Ale trvá mi to, protože ještě k tomu chodím do školy, starám se o domácnost, o muže, o Channelku. A mám dost :D ale chtěla bych k tomu přidat cvičení. Jakože pravidelně.

2) Cvičení - začala jsem cvičit Shauna T - Cize it up. A je to super boží! Taky je to teda brutální makačka. Ale jde to. O tom bude ale samostatný článek :)

3) Začaly mě brutálně bolet záda. Ani nevím proč a jak, ale začalo to ve škole. Byla jsem s tím už i u doktorky, protože mi obyčejné cviky na záda nepomáhaly. Dostala jsem doporučení na cvičení jógy a pak taky Dorsiflex, což je svalový relaxant (pro uvolnění svalů). Proč mě ale ta jóga nenapadla už předtím, to je záhada Většinou nepotřebuji rady, když je to logické.

4) Hnusné počasí a taky víkendových 15°C způsobilo nový zánět močáku. Ano, o víkendu nám přestalo topit topení v celém baráku a v neděli přestala téct teplá voda. Naštěstí v pondělí, při návratu ze školy, už všechno bylo OK a teď to dokonce topí tak, že si někdy připadám jako sušená makrela, ale pořád je to lepší než těch 15. To bylo na vyskočení z okna. A močák teď řeším, už mě to trochu otravuje.. Nechci zase za doktorkou. Už bych byla jako hypochondr.

5) V sobotu (4.3.) jsme se vydali s milým do Jizerských hor - konkrétně do Jindřichova - Sedlo. Chtěli jsme dojít dál, ale měli jsme jet na návštěvu za rodiči, tak jsme to asi cca po 5 km otočili do Janova a odtamtud pak busem na autobusák do Jablonce, protože nás tížil čas :/
Největší "what moment" byl, že jsme nakonec nikam nejeli, protože jsme tu nechtěli nechat ušáka v zimě.

Tady je pár fotek. Ve skutečnosti je jich víc, ale kvalita je mobilní, takže.. Příště beru foťák, ale věřte mi, že když fotíte, tak toho extra moc neujdete :D a ani si moc nepromluvíte se spolucestujícím, protože se soustředíte na focení. Nicméně, viděli jsme veverku, co nám krásně pózovala, tak mě to trochu mrzí, že jsem ten foťák neměla. Ale co už.

6) Hrozně moc jsem se zamilovala do jedné zpěvačky, kterou jsem našla úplnou "náhodou". Jmenuje se Eivør a speciálně do jedné písničky jsem se zamilovala. Je překrásná. Mám jich ráda mnohem víc, ale tahle.. a ten klip. Ve skutečnosti je to úryvek krátkometrážního filmu, a ten příběh nakonec skončí mnohem smutnějí.. a vlastně i dobře. Podle toho, kdo si z toho co vezme :) . Ale ta písnička spolu s tím klipem - to je něco úplně úžasného pro moje oči i uši :)


Kdyby vás zajímal celý ten kontext, o čem ten krátkometrážní film je, tak jeden komentující pod tímhle videem na YT, dal odkaz přímo na ten film. Koukněte, jak příroda, tak děj je něco naprosto dokonalého. Čím dál tím víc si tyhle severské země zamilovávám. Zpěvačka je z Faerských ostrovů, které leží severozápadně od Skotska a mezi Islandem a Norskem, a které jsou součástí Dánska. No věděli jste o nich? :)

7) Přivádí mě to na myšlenku, kterou se zabývám už pěkně dlouho. Ach jo. Jak já chci navštívit Skotsko. A taky Dánsko, Norsko a Island. Tyhle země mě úplně magneticky přitahují. A to jsem vždycky říkala, že skončím na Novém Zélandu :D kam bych se tedy také chtěla podívat, ale magnetizují mě severské země, jejich tradice, nádherná a trochu melancholická příroda, lidé.. ticho a klid. Ach jo. Máme s přítelem plány, že navštívíme Skotsko za dva roky. Tak uvidíme, co budu psát za dva roky - přecijen je to trochu daleká budoucnost :)

8) Včera mě naprosto dostal Rossmann v Liberci. Nejdříve mě předeběhla jedna paní, pak druhá, která se na mě následně dívala a řekla, že teda jestli chci být před ní. S co největší snahou jsem se usmála a že nechci. Byla jsem nervózní, protože paní za kasou byla trochu pomalejší a mně jela za 9min tramvaj. Ale ok, říkala jsem si vduchu. Kamarádka vedle mě taky trochu kvetla, ale nechaly jsme to. Paní, co nakupovala, se začala rozčilovat, že u barvy na vlasy mají jinou cenu. Paní u pokladny zavolala vedoucí, která tam stála a koukala a nechápala. Panebože, moje nervy tekly. Měla jsem jednu věc za 55,- a fakt mě napadlo to tam někde položit a jít. Ale pořád jsem se držela. Takže nakonec, kdy tam všechny tři jen stály a dohadovaly se, protože bylo hrozně složitý se tam jít na tu cenu podívat, tu barvu paní nechtěla a na svůj další nákup dala prodavačce kupon. A v ten moment, kdy prodavačka kupon skenovala, se vypla kasa. Wtf.

Otevřela se kasa vedle nás, najednou to někoho napadlo, ale už se tam nahrnuli lidi. Ok. A prodavačka na paní, která mě předeběhla: "to běžte před ně. Hele, Iveto (není pravé jméno - druhá prodavačka) tady paní má jen jednu věc a byla tady hned druhá." WTF. Tak to už jsem úplně umírala. A paní, ta co mě předeběhla, se na mě podívala pohledem "haha, to je co?".. No ironicky jsem se na ní ušklíbla a počkala si. Z Rossmanna jsem vyběhla jako nametený blesk, protože tramvaj už přijížděla. Panebože. Moje nervy utržily velký šok.

9) Ještě před Rossmannem jsme šly s kamarádkou vyzvednout zásilku pro jejího přítele. Přišly jsme do obchodu a kupující se tam na něčem dohadovala s prodávajícím. Strhlo se to v takovou hádku, kde padla i sprostá slova, že to jsem snad ještě v žádném obchodě neviděla :D . Bály jsme se i pozdravit, nakonec prodávající byl fajn a házel vtípky, takže spíš bych to tipla, že hádku vyvolala kupující.. Kde je pravda se už ale nedozvím.

10) Hrozně mi chybí děda. To se ani nedá popsat. Snažím se pořád něco dělat, ale i když jsem zaměstnaná až až, vždycky se ta myšlenka o tom, že je pryč, nějak vkrade do mé hlavy a celý den je pak v režimu melancholie a vnitřního smutku, který se nedá popsat... Nejhorší je to večer, když usínám a už jsem tak napůl někde v mrakách. To si pak vzpomenu na nějaký zážitek s ním, na jeho hlas nebo moment, kdy jsme se smáli, následně na to, jak je pryč a já už ho nikdy neuvidím (jestli, tak určitě ne takového, jakého ho znám) a úplně mě to vyhodí z toho stavu "napůl spánek". A je kompletně po spánku.

11) Pořád přemýšlím, jak svůj blog dostat nějak do většího povědomí čtenářů. Jelikož to ale nechci dělat přes FB a ani nechci trapně rozdávat po různých blozích svoji adresu na tento blog. Tak nevím, jak to udělat. Někdo nějaký nápad?

12) Ženy, snad jste si řádně užily MDŽ, ačkoliv spousta lidí to má za komunistický svátek, který nemá cenu slavit. Já jsem to teda oslavila krásnou kytičkou a dárečkem :) náhodou já jsem ráda, když si mě chlap váží jako ženský :) a ano, nesmí to být JEN na nějaké svátky, s tím souhlasím. Ale když si na vás vzpomene a donese krásnou kytku.. potěší to vždycky :)S Láskou,
Vaše

Lirka*

PS: Hlasujte v anketě a kdyžtak klidně přispějte názorem :) také v záhlaví se objevilo něco nového - co právě poslouchám (klikněte na noty) a co čtu :)

PPS: Ještě jedna ochutnávka :)

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Namasteen Namasteen | 17. dubna 2017 v 13:38 | Reagovat

Ahoj, jsem ráda, že zase píšeš, tvoje články se mi vždycky líbily, načerpávala jsem z nich jemnou energii. Co se týče tvých úvah, jak dát světu vědět o tvém blogu..nechci tě naštvat, ale nevím, na co pořád čekáš? Baví tě psaní? Tak piš. Naplňuje tě to? Tak se starej, abys tomu věnovala dostatek času. Pokud měsíce nenapíšeš jediný článek, nediv se, že tu nikdo není. Co tím chci říct, když budeš pravidelně psát, protože je to tvoje vášeň a nebudeš se ohlížet na lidi okolo, zájem ostatních přijde sám. To rozhodnutí je na tobě. My, čtenáři, s tím nic moc neuděláme. Můžeme tě povzbudit, ale aktivita je tvá zodpovědnost. Přiznám se, já osobně jsem to trochu vzdala, chodit sem, ale nedalo mi to :) Tak se nedej ani ty, pokud to naplňuje tvé srdce ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama